Specjaliści IT uważają, że zarządzanie danymi nie będzie możliwe w dłuższej perspektywie

Specjaliści IT uważają, że zarządzanie danymi nie będzie możliwe w dłuższej perspektywie

Nowa ankieta przeprowadzona wśród ponad 900 starszych decydentów IT pokazuje, że 87 procent uważa, że ​​drugorzędne dane ich organizacji są podzielone między silosy i są lub będą prawie niemożliwe do zarządzania w dłuższej perspektywie.

Badanie zlecone przez Cohesity i przeprowadzone przez Vanson Bourne wykazało, że 86% decydentów uważa, że ​​ważne jest rozwiązanie problemów związanych z masową fragmentacją danych.

„Liderzy IT na całym świecie zmagają się z masową fragmentacją danych i efektem kuli śnieżnej spowodowanym przez to wyzwanie infrastruktury krytycznej” – mówi Mohit Aron, dyrektor generalny i założyciel Cohesity. „Silosy danych tworzą silosy obliczeniowe i zarządcze, a rozwiązanie tego stale rosnącego problemu dla organizacji staje się prawie niemożliwe. Dane stają się ciężarem, gdy naprawdę powinny służyć jako atut konkurencyjny”.

Na fragmentację wpływa szereg czynników. Istnieje fragmentacja w obrębie silosów i wewnątrz nich, problem zaostrzony przez ilość produktów używanych do zarządzania dodatkowymi obciążeniami, takimi jak kopie zapasowe, udziały plików, składnice obiektów, testy i rozwój oraz analizy. 35 procent respondentów twierdzi, że używa sześciu lub więcej różnych rozwiązań do zarządzania wszystkimi operacjami na danych pomocniczych. Ponad 10 procent organizacji korzysta z 11 lub więcej rozwiązań.

Mnożą się również kopie danych, ponieważ produkty punktowe nie pozwalają na udostępnianie lub ponowne wykorzystanie danych, 63 procent organizacji ma od czterech do 15 kopii tych samych danych. Dane są również rozproszone w wielu lokalizacjach, lokalnie iw chmurze, co jeszcze bardziej zwiększa złożoność zarządzania. 85 procent respondentów przechowuje dane w dwóch do pięciu chmurach publicznych, z czego 16 procent przechowuje dane w czterech lub więcej chmurach publicznych.

Wśród organizacji, które przechowują dane w chmurze publicznej, 74 proc. Zgłasza tworzenie alternatywnej lub nadmiarowej kopii tych danych, przechowywanie ich w tej samej lub innej chmurze publicznej, dodając jeszcze więcej kopii danych do nadzorowania.

Wszystko to prowadzi do obaw o zgodność, 91 procent respondentów twierdzi, że jest zaniepokojonych poziomem widoczności danych pomocniczych we wszystkich witrynach zespołu IT. Spośród tych, którzy uważają, że drugorzędne dane ich organizacji są fragmentaryczne, 49% uważa, że ​​nieuwzględnienie problemu postawi ich przedsiębiorstwo w niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej. Ponadto 47 procent twierdzi, że ucierpiałoby na tym jakość obsługi klienta, ponieważ fragmentacja uniemożliwiłaby ich organizacjom uzyskanie informacji z danych wtórnych.

Więcej informacji o wynikach można znaleźć na blogu Cohesity.

Kredyt zdjęciowy: Maksim Kabakou / Shutterstock