SanDisk Ultra Dual Drive Go sprawia, że ​​przenoszenie danych między telefonem a laptopem jest …

SanDisk Ultra Dual Drive Go sprawia, że ​​przenoszenie danych między telefonem a laptopem jest ...

Nawet gdy zewnętrzne dyski twarde i zewnętrzne dyski SSD stają się szybsze, lepsze i tańsze, nie ma wątpliwości co do praktyczności i poręczności pendrive’a. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o przenoszenie danych między telefonem a laptopem lub między wieloma smartfonami z USB-OTG.

W grudniu ubiegłego roku firma SanDisk ogłosiła nowy pendrive z myślą o tym właśnie przypadku. Dysk SanDisk Ultra Dual Drive Go USB Type-C może nie mieć łatwej do zapamiętania nazwy, ale zapewnia łatwość w każdym innym aspekcie jego projektu i użytkowania.

Świetny projekt i konstrukcja, a do tego to prawie Fidget Toy

Po pierwsze, SanDisk Ultra Dual Drive Go jest mały. Jest mniejszy, niż można by się spodziewać, i to zarówno dobra rzecz, jak i niewielka irytacja. To dobrze, ponieważ mały rozmiar sprawia, że ​​jest niezwykle poręczny i przenośny, czego można oczekiwać od pendrive’a. To trochę irytujące, ponieważ jeśli tak jak ja wrzucisz go do torby pod koniec dnia, tak jak ja, będziesz miał trudności z odnalezieniem go ponownie.

Pendrive jest wyposażony w dwa porty, a Złącze USB typu A do podłączania go do laptopów i komputerów oraz USB typu C. złącze do smartfonów. Wykorzystuje obrotową konstrukcję, aby odsłonić jeden port, zasłaniając drugi, i ma satysfakcjonujące kliknięcie, gdy krętlik się porusza – dlatego siedzę na biurku bezczynnie bawiąc się pendrive. Świetnie sprawdza się również jako urządzenie wiercące się.

Z tyłu znajduje się również mały otwór na brelok, dzięki czemu można go po prostu wsunąć do pęku kluczy.

Wydajność: prędkość odczytu, dobra. Napisz Prędkości, cóż…

Zdecydowanie jedną z najważniejszych rzeczy w każdym urządzeniu pamięci masowej jest jego wydajność, a obsługiwany przez niego standard USB ma duży wpływ na prędkość, jaką można z nim uzyskać.

SanDisk Ultra Dual Drive Go USB Type-C działa na USB 3.1 Gen 1. To w zasadzie USB 3.0, więc oczywiście nie można oczekiwać prędkości, które można uzyskać dzięki zewnętrznym urządzeniom pamięci masowej obsługującym USB 3.1 Gen 2. Standard USB 3.1 Gen 1 (lub USB 3.0) oferuje maksymalną szybkość transferu 5 Gb / s.

Użyłem aplikacji testowej Blackmagic Disk Speed ​​na moim Macu, aby sprawdzić prędkości odczytu / zapisu oferowane na Dual Drive Go i są one zgodne z tym, co twierdzi firma SanDisk na liście produktów. Firma twierdzi, że prędkość odczytu do 150 MB / s, aw moich testach, prędkości odczytu były nieco wyższe niż przy 154 MB / s. Z drugiej strony prędkości zapisu były powolne około 40 MB / s w wielu testach.

sandisk ultra dual drive przechodzą testy prędkości

Oczywiście prędkość zapisu może być wąskim gardłem, zwłaszcza jeśli próbujesz skopiować duże pliki na pendrive, co jest w rzeczywistości jednym z przypadków użycia SanDisk Ultra Dual Drive Go.

W rzeczywistości, kiedy SanDisk wypuścił ten dysk, firma powiedziała, że ​​jest przeznaczony „Konsumenci premium do tworzenia, zarządzania i ochrony swoich treści cyfrowych” – stwierdzenie, które kazało mi założyć, że będzie oferował prędkość zapisu średnio wyższą niż 40 MB / s. Mimo to prędkości zapisu różnią się w zależności od pojemności pamięci masowej, co oznacza może być nieco wyższy w topowym wariancie 256 GB Dual Drive Go. Firma przesłała nam wariant 64 GB, więc to ten, który testowaliśmy.

Aplikacja SanDisk Memory Zone

Jednym z USP Dual Drive Go jest Aplikacja SanDisk „Memory Zone” dostarczany z pendrive. Na dysku znajduje się plik APK, który można zainstalować na smartfonie z systemem Android, aby zarządzać pamięcią telefonu, przenosić pliki między urządzeniami i nie tylko. Jest dość bogaty w funkcje, ale jest kilka funkcji, które naprawdę się wyróżniają.

Kopie zapasowe telefonu

Słuchaj, zawsze zalecałem regularne tworzenie kopii zapasowych urządzeń. Jest to dobra higiena techniczna i po prostu ma sens, ponieważ urządzenia mogą zawieść niespodziewanie, a utrata danych może być potencjalnie katastrofalna.

Dzięki aplikacji Memory Zone możesz tworzyć kopie zapasowe telefonu na pendrivie, a aplikacja oferuje opcje ręcznie tworzyć kopie zapasowe, kiedy chcesz, lub zaplanować automatyczne tworzenie kopii zapasowych Twojego telefonu.

opcje tworzenia kopii zapasowych aplikacji w strefie pamięci sandisk

Aplikacja może tworzyć kopie zapasowe plików zdjęcia, muzykę, filmy, dokumenty, a nawet kontakty, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje dane można odzyskać w przypadku śmierci smartfona lub jego utraty.

elementy kopii zapasowych aplikacji sandisk memory zone

Jedyny problem, jaki mam, to to, że na dysku 64 GB tworzenie kopii zapasowych telefonu nie brzmi jak szczególnie przydatny pomysł, przynajmniej na dłuższą metę. Może jeśli kupisz większy 128 GB lub 256 GB Dual Drive Go, tworzenie kopii zapasowych miałoby sens.

Kopie zapasowe mediów społecznościowych

Istnieje również opcja tworzenia kopii zapasowych w mediach społecznościowych, w tym kopie zapasowe Facebooka, Instagrama i Zdjęć Google. Nie próbowałem tego zrobić, ale aplikacja mówi, że tworzy kopie zapasowe tylko zdjęć i filmów. Nie jestem do końca pewien, dlaczego tworzysz kopię zapasową zdjęć zapisanych w Zdjęciach Google, ponieważ i tak są one zwykle synchronizowane z chmurą, ale opcja jest dostępna, jeśli chcesz.

kopie zapasowe mediów społecznościowych w strefie pamięci sandisk

Usuń niepotrzebne pliki

Możesz także użyć aplikacji Memory Zone, aby usuń niepotrzebne pliki z telefonu. Zasadniczo firma SanDisk stworzyła „aplikacje do czyszczenia i wspomagania aplikacji”, takie jak narzędzie wbudowane bezpośrednio w aplikację. Dobrze jest upewnić się, że pamięć telefonu jest czysta, ale osobiście nie sądzę, żebym go używał.

Wyczyść niepotrzebny plik strefy pamięci sandisk

Jednak pod koniec dnia aplikacja Memory Zone jest dość bogata w funkcje, chociaż nie jest wymagane korzystanie z pendrive’a, chyba że chcesz skorzystać z funkcji tworzenia kopii zapasowych; równie łatwo możesz podłączyć pendrive do smartfona i przenosić dane między pamięcią telefonu a smartfonem za pomocą zwykłego menedżera plików.

SanDisk konkuruje ze sobą

Biorąc wszystko pod uwagę, SanDisk Ultra Dual Drive Go, w cenie 1095 euro, to przyzwoity pendrive USB OTG dla smartfona i laptopa. Projekt jest świetny, a prędkości odczytu są również w porządku. To powiedziawszy, dzięki Dual Drive Go, Wydaje się, że SanDisk konkuruje ze sobą ponieważ firma ma inne takie dyski SanDisk Ultra Dual Drive, który jest również wyposażony w porty USB Type-C i Type-A oraz wykorzystuje USB 3.1 Gen 1 z tymi samymi deklarowanymi prędkościami odczytu 150 MB / s. Jest również wyceniony na 899 GBP za wersję 64 GB, co jest znacznie niższe niż cena 1095 GBP za wersję 64 GB w przypadku Dual Drive Go. To znaczy, nawet nazwy są w zasadzie takie same, z wyjątkiem części „Go”.

Moim zdaniem nie ma prawdziwego powodu, aby kupować dysk SanDisk Ultra Dual Drive Go zamiast SanDisk Ultra Dual Drive. Możesz zaoszczędzić około 200 dolców i dostać te same rzeczy. Jeśli jednak chcesz go zdobyć ze względu na projekt i nie widzisz problemu z prędkością zapisu 40 MB / s, jest to idealnie dobry pendrive.

Kup 64 GB SanDisk Ultra Dual Drive Go od Amazon (1095)