Recenzja Sony WF-XB700: Świetny dźwięk, dziwny projekt

Recenzja Sony WF-XB700: Świetny dźwięk, dziwny projekt

Firma Sony wprowadziła dziś w Indiach zupełnie nową, prawdziwie bezprzewodową ofertę, WF-XB700. Nowe słuchawki wyglądają na całkiem niezłą ofertę na prawdziwie bezprzewodowe słuchawki tej jakości. Jednak czy są warte Rs. Cena 9990? Czy zamiast tego powinieneś wybrać coś z konkurencji? Cóż, używam Sony WF-XB700 od ponad tygodnia i oto, co myślę o tych słuchawkach.

Projektuj i buduj

Jeśli chodzi o większość produktów Sony, nie mam wątpliwości, że jakość wykonania będzie doskonała. Tak jest również w przypadku XB700. Te słuchawki są najwyższej jakości w dotyku, chociaż myślę, że mogłyby wykonać nieco lepszą pracę z etui ładującym. Pomiędzy przezroczystością a rozmiarem rzeczy wygląda trochę słabiej niż jest. Aby wyjaśnić, nie jest słaby. Etui ładujące jest solidne i solidne, a także przyjemne w dotyku.

Słuchawki douszne są również odporne na zachlapanie IPX4, co oznacza, że ​​można ich z łatwością używać podczas ćwiczeń, a nawet podczas lekkich opadów.

Nie jestem jednak całkowicie sprzedany na projekcie tutaj. Jasne, może to pomaga lepiej dopasować słuchawki do uszu, ale niewiele mi to pomogło. Poza tym projekt po prostu wygląda z tego powodu bardzo, niewiarygodnie nieporęczny. Dobrą rzeczą jest to, że po włożeniu tych słuchawek nie pokazują światu większości tej masy. Jeśli jednak przez całe życie używasz elegancko wyglądających słuchawek, może to wydawać się dość dużą (zamierzoną) zmianą.

Nie oznacza to, że jestem niezadowolony z projektu i konstrukcji XB700. Naprawdę bardzo lubię te słuchawki. Wydaje mi się jednak, że może Sony mogło wykonać nieco lepszą robotę w niektórych aspektach projektu.

Z drugiej strony, bardziej masywna konstrukcja ma swoje zalety; przynajmniej dla mnie. Zwykle używam słuchawek AirPods Pro do codziennej muzyki i połączeń. AirPods Pro są niezwykle lekkie i możesz zapomnieć, że masz je w uszach. Co oznacza, że ​​niezliczoną ilość razy opuszczałem swój dom, nie pamiętając, że miałem włączone słuchawki AirPods. Musisz myśleć „to dobrze” i tak jest. Jednak to wszystko jest zabawne i gry, dopóki jeden z AirPods nie wypadnie ci z ucha i nawet nie zdajesz sobie sprawy.

Jakoś nie widzę, że jest to problem z Sony XB700. Ich konstrukcja może sprawić, że będą nieco bardziej widoczne w uszach, ale oznacza to również, że zawsze wiesz, czy są w uszach, czy nie.

Komfort i dopasowanie

Kiedy po raz pierwszy wyjąłem XB700 z futerału, miałem zastrzeżenia co do tego, jak dobrze pasują do mojego ucha i jak wygodne mogą być. Na szczęście okazuje się, że są świetne w obu tych sprawach.

Patrząc na ten projekt, nie spodziewasz się, że będzie wygodny w uchu. Ciężary na samych krawędziach zwykle nie są dobrym pomysłem na słuchawki. Jednak XB700 jakoś sobie z tym radzi. Nie czują ciężkości na uchu i zdecydowanie nie czują dyskomfortu nawet po kilku godzinach ich noszenia.

To świetne rzeczy, bo kiedy miałem te słuchawki, naprawdę nie chciałem ich zdejmować.

Dopasowanie ma kilka bardzo drobnych problemów. Chociaż te słuchawki z pewnością nie wypadną z uszu podczas regularnego użytkowania, jeśli wykonujesz coś w rodzaju treningu tanecznego, być może będziesz musiał je od czasu do czasu wciskać z powrotem. To trochę denerwujące, ale jest to również problem, z którym mam do czynienia w przypadku znacznie droższych AirPods Pro, więc nie mogę ich za to zadokować.

Jakość dźwięku

Wszystko, do czego odmawiam dokowania, wynika głównie z jakości dźwięku. Zawsze byłem fanem Sony, jeśli chodzi o słuchawki, słuchawki i głośniki. W jakiś sposób ich sygnatura dźwiękowa po prostu wydaje mi się lepsza. Dlatego od 2017 roku korzystam ze słuchawek Sony MDR-XB950BT.

Byłem szczęśliwy, widząc, że XB700 spełnia moje oczekiwania również pod względem jakości dźwięku. Jak sugeruje nazwa „XB”, są to słuchawki z „dodatkowym basem”. Oznacza to, że najbardziej spodoba ci się muzyka z ciężkim basem. Próbowałem jednak słuchać klasyków, takich jak Frank Sinatra, i niektórych starych rockowych piosenek Boba Segera i Kenny’ego Rogersa na tych słuchawkach i brzmią niesamowicie.

Słuchawki dobrze radzą sobie z separacją instrumentów, a nawet przy najwyższych głośnościach utrzymują bas ładny i ciężki, jednocześnie bardzo dobrze utrzymując wysokie i średnie tony.

Sterowanie muzyką i interakcje

Patrząc na wkładki douszne, może się wydawać, że duża niebieska część projektu jest przeznaczona do kontrolowania muzyki i innych interakcji ze słuchawkami. Jednak w tym przypadku tak nie jest. Zamiast tego na spodniej stronie wkładki dousznej znajdują się małe guziki, po jednym na każdy.

Te przyciski sterują wszystkim, co można zrobić na słuchawkach, a jest ich całkiem sporo.

Odtwórz / wstrzymaj: pojedyncze naciśnięcie prawej słuchawki dousznej odtwarza i wstrzymuje muzykę. Następny utwór: podwójne naciśnięcie prawej słuchawki powoduje przejście do następnego utworu. Poprzedni utwór: trzykrotne naciśnięcie prawej słuchawki powoduje przejście do poprzedniego utworu. Wywołaj asystenta: naciśnij i przytrzymaj prawą słuchawkę. Zwiększenie głośności: pojedyncze naciśnięcie przycisku lewej słuchawki zwiększa głośność Zmniejszenie głośności: naciśnij i przytrzymaj przycisk lewej słuchawki, aby zmniejszyć głośność

Ten system sterowania działa dobrze, ale stanowi problem, jeśli planujesz używać tylko jednej słuchawki. Osobiście prawie nigdy nie używam w ten sposób słuchawek, ale niektórzy tak robią, a jeśli jesteś jedną z tych osób, będziesz musiał poświęcić trochę funkcjonalności.

Nie ma tu również wykrywania zużycia, co jest trochę smutne, ponieważ wkładki douszne w tej cenie są obecnie wyposażone w wykrywanie zużycia. Co więcej, jest to przydatna funkcja. Bardzo by mi się podobało, gdyby XB700 spakował się w wykrywanie zużycia, ale niestety, co możesz zrobić.

Łączność

Idąc dalej, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Sony XB700 są wyposażone w Bluetooth 5.0, co jest dość oczekiwane w tym przedziale cenowym. Ponadto, jak wspomniałem wcześniej, wkładek dousznych można używać indywidualnie, a ich sparowanie jest również dość łatwe. Możesz po prostu wyjąć słuchawki z etui i poszukać ich w ustawieniach Bluetooth w telefonie. Wystarczy jedno dotknięcie, a następnie podłączasz obie słuchawki do smartfona i możesz od razu zacząć słuchać.

XB700 obsługuje jednak tylko kodeki SBC i AAC, co jest trochę kłopotliwe. Na pewno spodobałbym się tutaj obsłudze aptX, ale tego brakuje. Nie jest to dla mnie przełom, a jakość dźwięku tutaj jest i tak wyjątkowa. Jeśli jednak naprawdę chcesz mieć Qualcomm aptX na swoich słuchawkach, XB700 może nie być dla Ciebie.

Bateria

Sony zawsze oferowało świetną żywotność baterii w swoich słuchawkach dousznych i słuchawkach, a XB700 nie jest inaczej. Słuchawki douszne zapewniają 9 godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu, co jest całkiem niezłe. Co więcej, etui ładujące oferuje dodatkowe pełne ładowanie, aby zapewnić żywotność baterii do 18 godzin.

W czasie, gdy korzystałem z tych słuchawek, twierdzenie to jest całkowicie prawdziwe. Słuchając muzyki z głośnością około 70%, słuchawki straciły około 30% ładunku w ciągu 3 godzin słuchania muzyki (i niektórych połączeń pomiędzy nimi). To imponujące. Nie mam żadnych skarg na żywotność baterii słuchawek dousznych. Dodatkowo etui ładujące wykorzystuje USB-C do ładowania, co naprawdę doceniam.

Plusy i minusy

Plusy:

Długi czas pracy baterii Doskonała jakość dźwięku Imponująca jakość wykonania Wygodny w użyciu

Cons:

Projekt wygląda na trochę nieporęczny Brak obsługi aptX Brak wykrywania zużycia

Recenzja Sony WF-XB700: godna para prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych

Biorąc wszystko pod uwagę, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Sony WF-XB700 są zdecydowanie warte swojej ceny Rs. 9,990. Mają solidną konstrukcję i są bardzo wygodne w noszeniu. Jakość dźwięku jest imponująca, czego można by oczekiwać od Sony. Projekt mógłby być lepszy, ale w żaden sposób nie wydaje mi się to przełomem.

Co więcej, na tym etapie konkurencja nie jest zbyt duża. Są Galaxy Buds pierwszej generacji (Rs. 9987), które można dostać w tej samej cenie, a także oferują sterowanie dotykowe, a także dobrą jakość dźwięku. Jednak użyłem również Galaxy Buds, a dźwięk Sony po prostu wydaje mi się lepszy, osobiście. Jest to jednak blisko, a jeśli naprawdę chcesz czegoś, co jest bardziej kompaktowe i oferuje wykrywanie zużycia i czujniki dotykowe, zdecydowanie powinieneś również sprawdzić Galaxy Buds.

Kup Sony WF-XB700 (Rs. 9990)