Recenzja Netgen Morgen: dobrze wyglądający, świetnie brzmiący głośnik Bluetooth

Recenzja Netgen Morgen: dobrze wyglądający, świetnie brzmiący głośnik Bluetooth

W Beebom otrzymujemy wiele głośników Bluetooth, co jest świetne, ponieważ nie tylko uwielbiam słuchać muzyki, ale uwielbiam też sprawdzać nowe, ekscytujące produkty. Kiedy więc otrzymaliśmy głośnik Bluetooth Netgen Morgen, byłem podekscytowany. Jednak osobiście woląc głośniki Sony, ostrożnie stłumiłem swoje podekscytowanie Netgen Morgen, na wypadek, gdyby spodziewałem się po nim zbyt wiele. Cóż, używam Netgen Morgen od dłuższego czasu i za Rs. 5999, nie jest to najtańszy głośnik Bluetooth. Jeśli więc zastanawiasz się, czy jest wart swojej ceny, oto moja recenzja głośnika Bluetooth Netgen Morgen.

Netgen Morgen: Specyfikacje

Wymiary 232x153x65mm
Waga 1200g
Głośniki 2 głośniki 10 W.
2x pasywne radiatory basowe
Łączność Bluetooth v4.0;
NFC
Porty Hormon;
microUSB do ładowania
Bateria 5000 mAh
Cena £ Rs. 5,999

Projektuj i buduj

Kiedy po raz pierwszy wyjąłem Morgena z pudełka, byłem mile zaskoczony jego konstrukcją. W przeciwieństwie do większości głośników Bluetooth, które chcą wyglądać i czuć się przenośnie, Morgen jest wyraźnie zaprojektowane tak, aby pozostać w domu i komponować się z wystrojem. Jest elegancki, jest zbudowany z aluminium i jest ubrany w miękką szmatkę, podobnie jak głośnik Google Home.

Mimo to Netgen Morgen nie jest bynajmniej wielkim głośnikiem ani ciężkim, ani czymś, co jest nieporęczne do noszenia. W rzeczywistości, mimo że osobiście uważam, że ten głośnik wymaga dopasowania do twojego domu, uchwyt do góry sprawia, że ​​jest niezwykle łatwy do noszenia, więc ty mogą zabieraj go na wycieczki i imprezy u znajomych.

Dzięki aluminiowej konstrukcji Morgen nigdy nie wydaje się słaby ani słaby, ani nie jest czymś, na co trzeba bardzo uważać. Podczas korzystania z głośnika, które obejmowało zarówno używanie go w pracy, jak i wkładanie go do torby i noszenie go do domu, nie doznałem żadnych widocznych uszkodzeń, a to naprawdę imponujące.

Netgen zajął się także drobnymi sporami; dolna część głośnika jest wyposażona w dwie duże, okrągłe gumowe naszywki, które zapewniają, że głośnik nie ześlizguje się ze stołu, oznakowanie Netgen, choć umieszczone na środku, jest małe i klasyczne niż inne marki ‘zrobiłem. Jedyną drobną wadą, jaką tutaj znajduję, jest fakt, że rączka Morgena nie odchyla się, aby ułatwić włożenie do torby; poza tym jestem bardzo zadowolony z projektu i wykonania tutaj.

Jakość dźwięku

Mimo że projekt i konstrukcja Morgena są naprawdę niesamowite, dźwięk jest tam, gdzie naprawdę świeci głośnik. Przy tak dużym rozmiarze i tak spodziewałem się całkiem niezłej jakości dźwięku, ale nawet przy moich wyższych niż zwykle oczekiwaniach, Netgen Morgen mnie powalił.

Z dwa głośniki 10W i dwa pasywne radiatory, Morgen potrafi być dość głośny… naprawdę głośny. Jednak głośność przestaje mieć znaczenie w przypadku wielu głośników Bluetooth, ponieważ w rezultacie całkowicie miażdżą one jakość dźwięku w zamian za głośność; ale nie Netgen Morgen. Ten głośnik brzmi niesamowicie na wszystkich poziomach głośności. Bas nie znika przy niższych głośnościach, a góra jest zawsze świetna. Nawet przy głośności ustawionej na maksimum, głośnik nie zniekształca, a ogólnie jest to naprawdę świetnie brzmiący pakiet. Co więcej, scena dźwiękowa jest dość szeroka, a muzyka z Morgena ma w sobie pewną głębię, której zwykle brakuje w wielu głośnikach Bluetooth.

Funkcje i przyciski

Jakby cała ta pochwała nie wystarczyła dla tego głośnika, Netgen Morgen ma również kilka dodatkowych funkcji. Na przykład korektory. Podczas gdy prawe pokrętło na Morgen służy do regulacji poziomów głośności, lewy można obrócić, aby wybrać jedno z czterech ustawień korektora na głośnikach. Jest Rock, kiedy słuchasz klasycznych rockowych piosenek, Jazz, aby spędzić idealny wieczór ze swoją drugą połówką, Dance i oczywiście jest tryb Normal, który działa na wszystko. Aktywny korektor jest podświetlany diodą LED, dzięki czemu zawsze wiesz, w jakim ustawieniu jesteś.

W międzyczasie, prawa tarcza obsługuje gesty. Kiedy mówię gesty, to nic nadzwyczajnego, ale na pewno się przydaje. Możesz przesuń palcem w lewo lub w prawo na prawym pokrętle, aby przechodzić między utworamii to prawie wszystko, ale osobiście stwierdziłem, że jest to bardziej intuicyjne i łatwiejsze do wykonania niż naciśnięcie i przytrzymanie przycisku, co robi większość innych głośników Bluetooth.

Jest tu również NFC, dzięki czemu parowanie smartfona obsługującego NFC z głośnikiem jest dziecinnie proste. Po prostu włącz NFC w telefonie, włącz głośnik i dotknij telefonem w miejscu, w którym znajduje się logo NFC i to wszystko, rozpoczęło się parowanie.

Jest też przycisk zasilania, który znowu robi więcej niż tylko jedną rzecz. Oczywiście włącza i wyłącza głośnik, ale także przełącza głośnik w tryb parowania po długim naciśnięciu, a po krótkim naciśnięciu odtwarza i wstrzymuje muzykę.

Porty

Idąc dalej, Netgen Morgen nie ma zbyt wielu portów – są tutaj tylko dwa. Jest Port wejścia AUX, więc możesz podnieść kabel 3,5 mm i skorzystać z połączenia przewodowego między telefonem a głośnikiem. Nie jestem pewien, dlaczego chcesz podłączyć głośnik Bluetooth do telefonu za pomocą kabla AUX, ale miło jest wiedzieć, że Netgen daje nam taką opcję.

Poza tym jest Port microUSB tutaj, który, jak się domyślacie, ma na celu naładowanie głośnika. Nadal nie jestem pewien, dlaczego firmy nie przestawią się również na USB-C na głośnikach Bluetooth, ale mam nadzieję, że zobaczymy to naprawdę szybko.

Bateria

Mówiąc o USB-C i ładowaniu, zwróćmy się w tym kierunku w stronę baterii. Netgen Morgen jest wyposażony w akumulator o pojemności 5000 mAh, który może wydawać się duży, ale kiedy napędza dwa głośniki 10 W, sprawiedliwie jest mieć tak dużą baterię. Przy około 70% objętości Morgen trwa około 6 godzin średnio, chociaż możesz go wygodnie używać przy 50% głośności przez większość czasu i przedłużyć to o około godzinę. To niewiele, ale jak powiedziałem, osobiście uważam, że ten głośnik lepiej nadaje się do słuchania w domu, co sprawia, że ​​6 godzin brzmi całkiem nieźle.

Ładowanie odbywa się przez port microUSB, a według Netgen głośnik ładuje się z napięciem 5 V / 1 A – to ładowanie 5 W, podobnie jak w przypadku iPhone’a XS z dołączonym adapterem, ale odrzuca iPhone’a na bok, pełne naładowanie głośnika zajmuje prawie 4 godziny, a potem potrwa to kolejne 6 do 7 godzin, w zależności od głośności, na której słuchasz. Jeśli zastanawiasz się nad wydajnością baterii przy 100% głośności, twoje przypuszczenie jest równie dobre, jak moje, ponieważ tak głośny, jak ten głośnik, nie mogłem go przetestować na 100% wystarczająco długo z obawy, że sąsiedzi narzekają na mnie.

Łączność

Jeśli chodzi o łączność, Netgen Morgen pochodzi z Bluetooth 4.0 – to smutne, wiem, ponieważ większość głośników ma obecnie przynajmniej Bluetooth 4.2, ale twierdzi (i żyje) zasięg połączenia 10 m, co jest zdecydowanie fajne. Większym problemem jest to, że głośnik nie obsługuje aptX – teraz osobiście nie przeszkadza mi to, ponieważ jakość dźwięku tutaj jest zdecydowanie dobra, ale do diabła, gdyby była tutaj obsługa aptX, prawdopodobnie byłoby nawet lepiej, prawda?

Plusy i minusy

Netgen Morgen jest całkiem solidnym głośnikiem Bluetooth, ale równie silnym pretendentem, jak to, że jest jednym z najlepszych w swojej cenie, ma też pewne wady, więc spójrzmy.

Plusy:

Dobra konstrukcja Świetna jakość dźwięku Przyzwoita żywotność baterii

Cons:

Brak obsługi aptX Bluetooth 4.0

Recenzja głośnika Bluetooth Netgen Morgen: Czy powinieneś go kupić?

Tak więc Netgen Morgen to całkiem solidny głośnik Bluetooth. Zapewnia świetną jakość dźwięku, solidną konstrukcję w połączeniu z naprawdę dobrymi wyborami projektowymi i wygląda na solidny głośnik do rozważenia. Na Rs. 5999, Morgen ma pewną konkurencję. Jest JBL Flip 3, wyceniony na Rs. 5999, aw tym przedziale cenowym jest cała masa głośników Bluetooth firmy Sony. Jednak nawet przy tym wszystkim sugerowałbym wypróbowanie Netgen Morgen, ponieważ jest to naprawdę niesamowity głośnik Bluetooth i jeśli nie chcesz przenośności tego, co oferuje coś takiego jak Sony SRS-XB12 (Rs. 3650), Morgen brzmi lepiej niż większość jego konkurentów.

Kup Netgen Morgen od Amazon (Rs.5999)