Obejrzyj na wideo ogromnego japońskiego robota o długości 60 stóp „Gundam” chodzącego i klękającego

Obejrzyj na wideo ogromnego japońskiego robota o długości 60 stóp „Gundam” chodzącego i klękającego

W 2018 roku japoński inżynier budował gigantycznego robota o wysokości 8,5 metra inspirowanego jego ulubionym programem anime „Mobile Suit Gundam”. Teraz Japonia ma innego robota Gundam, który jest jeszcze większy i wyższy niż poprzedni model i zaczął teraz chodzić.

Robot „Giant Gundam Yokohama”, którego prace trwają od stycznia, jest produkowany jako centralny element dla Gundam Factory Yokohama. Zasadniczo jest to atrakcja turystyczna stworzona dla uczczenia 40-lecia popularnej japońskiej serii anime „Mobile Suit Gundam”.

Park rozrywki miał zostać otwarty w październiku tego roku. Jednak w związku z pandemią COVID-19 władze przesunęły datę otwarcia na 19 grudnia.

Teraz 60-stopowy robot stoi wysoko nad portem w Jokohamie i został uznany za największego jak dotąd robota na świecie. „Giant Gundam Yokohama” jest oparty na robocie o tej samej nazwie, który pojawił się w kilku komiksach mangi i grach wideo od 1979 roku.

Według raportu gigantyczny robot Gundam obsługuje 24 stopnie swobody. Oznacza to, że może poruszać nogami, aby chodzić, zginać kolana, aby klękać, obracać głowę, a nawet poruszać palcami.

Teraz, od rozpoczęcia jego budowy w styczniu, w rozwoju tego gigantycznego robota było wiele niepowodzeń z powodu trwającej pandemii. Jednak zespół pracowników nadal budował robota, a teraz, zgodnie z filmem użytkownika Twittera, wygląda na to, że „Giant Gundam Yokohama” jest gotowy siać spustoszenie w kraju.

Użytkownik Twittera (@ yoshi115t) niedawno udostępnił wideo (poniżej) gigantycznego robota uchwyconego jego teleobiektywem.

実 物 大 ガ ン ダ ム を 動 か す プ ロ ジ ェ ク ト
「ガ ン ダ ム GLOBALNE WYZWANIE」
・ 2 歩 踏 み 出 す
・ し ゃ が ん で 立 膝
・ 立 ち 上 が る
・ 右手 を 突 き 上 げ 、 人 差 し 指
・ し ゃ が ん で 立 膝
・ バ ッ ク ス テ ッ プ で ド ッ ク へ 戻 る
・ 手 首 の 回 転 の 指 の 可 動
以前 と 違 い 、 今 回 は 爪 先 の 動作 ま で 確認 で き る 位置 よ り (速度 加工 済 み) #GFY pic.twitter.com/JgwGILe2d5

– よ っ く ん (@ yoshi115t) 21 września 2020 r

Na filmie widzimy, jak robot poruszając nogami do przodu, klęka na jedno kolano, podnosi ręce jednym palcem skierowanym do góry, a następnie wraca do swojej poprzedniej pozycji. Fani serii anime byli bardzo podekscytowani widokiem tego robota w prawdziwym życiu, gdy park rozrywki Gundam zostanie otwarty dla publiczności pod koniec tego roku.

Wyróżnione zdjęcie dzięki uprzejmości: Twitter / @ yoshi115t