94 procent liderów dużych firm rozważyłoby rezygnację z komputerów typu mainframe

94 procent liderów dużych firm rozważyłoby rezygnację z komputerów typu mainframe

Nowa ankieta przeprowadzona wśród starszych decydentów IT w niektórych największych światowych organizacjach, które nadal polegają na starszych systemach mainframe, ujawnia, że ​​większość z nich chce odejść od tej technologii ze względu na wysokie koszty i brak elastyczności, jaki przyniosła ona ich działalności.

W badaniu Microsoft i LzLabs przeprowadzono ankietę wśród liderów IT w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech i stwierdzono obawy dotyczące kryzysu umiejętności, który ogranicza liczbę specjalistów zajmujących się komputerami mainframe na rynku, a także znaczenie możliwości wykorzystania wdrożenia chmury, zwinności rozwoju i inicjatywy open source.

Spośród ankietowanych 94 procent rozważyłoby odejście od komputera mainframe, a 77 procent twierdzi, że ich organizacja powinna była już rozpocząć proces migracji / modernizacji komputerów mainframe, aby uniknąć ryzyka.

81 procent jest zaniepokojonych potencjalną luką umiejętności w zespołach komputerów mainframe w ich organizacji. Ponadto 50 procent twierdzi, że lider rynku komputerów mainframe, IBM, jest teraz bardziej skoncentrowany na technologiach Watson i chmurze niż na komputerach mainframe.

Wyniki wskazują na duży apetyt na wdrażanie nowoczesnych innowacyjnych technologii we wszystkich sektorach, przy czym wdrożenie chmury (85 procent) i open source (96 procent) są wymieniane jako odgrywające kluczową rolę w przyszłych inicjatywach IT. Jednak ponad dwie trzecie respondentów twierdzi, że brak elastyczności (71 procent) i koszt (69 procent) ich komputerów typu mainframe ogranicza zdolność ich działu IT do osiągnięcia tej innowacji.

„To, co tu widzimy, jest punktem zwrotnym dla przyszłości środowiska mainframe w organizacjach” – mówi Thilo Rockmann, prezes i dyrektor operacyjny LzLabs. „Dziesięciolecia zwlekania doprowadziły do ​​sytuacji, w której firmy są teraz spętane przez ekstremalne koszty i brak elastyczności ich starszych systemów, przez co nie są w stanie dotrzymać kroku bardziej sprawnym konkurentom w swoich branżach”.

Konsekwencje luki w umiejętnościach również są duże, a 59 procent respondentów twierdzi, że obecny poziom umiejętności ich zespołu zarządzającego komputerami mainframe nie będzie wystarczający, aby spełnić wymagania biznesowe w ciągu najbliższych pięciu lat. 56 procent respondentów uważa, że ​​ich organizacja nie wdrożyła prawidłowo planu sukcesji młodszych pracowników, aby przyswoić wiedzę wymaganą do utrzymania starszych architektur mainframe.

Możesz przeczytać więcej w pełnym raporcie, który jest dostępny na stronie LzLabs.

Kredyt obrazu: everett225 / depositphotos.com